Fotogaleria

Juniorzy na pierwszy ogień

Pierwszy mecz nowego sezonu rozgrywek SLAK, po raz pierwszy samodzielnie organizowanych przez OSiR Stargard, za nami. W bratobójczym pojedynku kolegów ze Spójni rok starsi chłopcy okazali się nieznacznie lepsi.

W meczu inaugurującym nowy sezon Stargardzkiej Ligi Amatorskiej Koszykówki zagrały ze sobą dwie juniorskie drużyny Spójni. Ich pojedynek w hali Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych oglądali rówieśnicy w liczbie kilkunastu osób. Zawodnicy, nieco stremowani, nie zaprezentowali maksimum swoich możliwości. Zwłaszcza skuteczność graczy obu drużyn mogła być na wyższym poziomie.

Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11:11, a zakończył ja celną trójką Dawid Małkowski, najskuteczniejszy zawodnik w zespole Spójni II, prowadzonym przez Czesława Kurkiańca. W drugiej odsłonie jego podopieczni wyszli na 15:11, ale kiedy trener starszej grupy, Wiesław Dubij wziął czas, przeciwnicy zaczęli odrabiać straty. Przy wyniku 20:20, dwa punkty zdobył Jacek Stefanowicz.

Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Ekipa Kurkiańca doprowadziła co prawda do remisu, ale potem aż 8 punktów z rzędu zdobyli reprezentanci Spójni I. Szaleńczy zryw podciął nieco skrzydła graczom tej, jak i przeciwnej drużyny, bo przez kolejne ponad 3 minuty nikt nie trafił do kosza. A już czwarta kwarta była popisem bezradności. Jej wynik 4:3 świadczy o tym, że w ataku obu ekip nikt nie brylował. 

Zawodnicy obu ekip trafili jedynie 7 na 32 rzuty za trzy punkty, a osobistych raptem 3 na 17. W rzutach za dwa, na 73 oddane, do celu trafiło 21. Najlepszym zawodnikiem meczu był, według statystyk, Dawid Rutkowski.

Dokończenie kolejki w najbliższą niedzielę w hali OSiR. O godz. 16.00 spotkają się ze sobą finaliści ostatniej edycji, czyli Mega i Maximo, a o 17.15 Help Food podejmie wielokrotnego zwycięzcę ligi SLAK – Frassati. Szczegółowe informacje oraz statystyki zamieszczane będą na bieżąco na stronie slak.pl.