Fotogaleria

Podejrzeliśmy ligi w innych miastach…

W ostatnią niedzielę przedstawiciele OSiR w osobach Dariusza Czaczyka, Grzegorza Szostakiewicza i Sławomira Stańczyka wizytowali obiekty w Gryficach i Kamieniu Pomorskim. Celem wyprawy były przymiarki do wprowadzenia w rozgrywkach stargardzkiej Halowej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej zasad typowo futsalowych.

 

Niewykluczone, że od nowego sezonu zmienią się zasady gry w rozgrywkach piłkarzy-amatorów organizowanych przez OSiR. Futsal nieco różni się od tradycyjnych rozgrywek halowych. Najważniejsze różnice to większa tolerancja w kwestii wślizgów oraz obowiązujące tzw. faule akumulowane. Pięć pierwszych fauli każdej drużyny (w jednej połowie) karane jest rzutem wolnym. Każdy następny karany jest tzw. przedłużanym rzutem karnym. Wprowadzenie takiego zapisu może wpłynąć na mniejszą liczbę przewinień na parkiecie. Nie tak dawno mieliśmy idealny przykład stosowania zasad futsalowych, podczas meczu międzypaństwowego Polska – Rosja.

W kilku miejscowościach w województwie zachodniopomorskim zasady futsalowe już obowiązują. Tak jest m.in. w Międzyzdrojach, Gryficach, Mrzeżynie czy Kamieniu Pomorskim. Nasi przedstawiciele byli w Gryf Arenie w Gryficach oraz w obiekcie MOSiR w Kamieniu. Rozmawiano z kierownictwem obu hal oraz organizatorami tamtejszych lig. Wymieniono się wskazówkami oraz poradami w kwestii sprawnego funkcjonowania ligi halowej.

Dodajmy, że liga futsalowa w Gryficach organizowana jest dopiero drugi rok z rzędu. Tamtejszy obiekt, gdzie prócz hali sportowej jest też bar, sala fitness, squash i wiele innych pomieszczeń, został oddany do użytku w 2013 roku. Natomiast w Stargardzie liga halowa istnieje już od 14 lat. W tym roku będzie miał miejsce mały jubileusz – 15-lecie istnienia…