Fotogaleria

Powiat stargardzki zwycięski!

Nie było mocnych na reprezentantów powiatu stargardzkiego w XIV Wojewódzkich Igrzyskach Sportowo-Rekreacyjnych Ludowych Zespołów Sportowych Samorządów Powiatowych. Wygraliśmy pod względem sportowym i organizacyjnym. Część z kilkunastu zaplanowanych konkurencji odbywała się w hali OSiR przy ul. Pierwszej Brygady, pozostałe – na innych obiektach w mieście.

Wojewódzkie igrzyska LZS odbyły się w naszym mieście po raz pierwszy. Ale efekt był zadowalający. Nasi sportowcy, zresztą nie po raz pierwszy, wygrali rywalizację. Jednym z kluczy do sukcesu było wystawienie przedstawicieli powiatu stargardzkiego we wszystkich konkurencjach. Wygraliśmy zawody w szachach mężczyzn, podnoszeniu ciężarka, pływaniu kobiet i mężczyzn, sztafecie pływackiej, nordic walking, a także w siatkówce kobiet i koszykówce mężczyzn.

Ogółem powiat stargardzki zdobył w całych zawodach 224 punkty, drugi był powiat goleniowski (166 pkt.), a trzeci powiat łobeski uzyskał 155 oczek. Startowali ponadto sportowcy z powiatów: białogardzkiego, koszalińskiego, myśliborskiego, pyrzyckiego, świdwińskiego, szczecineckiego i wałeckiego.

Patronat nad imprezą objęli: marszałek województwa, starosta stargardzki i prezydent miasta Stargard Szczeciński.