Fotogaleria

Będzie nowa bieżnia

Trwają prace związane z wymianą nawierzchni poliuretanowej na bieżni stadionu lekkoatletycznego przy ul. Sportowej. Ta długo wyczekiwana inwestycja powinna zakończyć się jeszcze w tym roku.

Na stadionie miejskim, zarządzanym przez OSiR, trenują lekkoatleci ze stargardzkich klubów oraz weterani z SZWLA. Dotychczasowe sukcesy naszych sportowców potwierdzają siłę stargardzkiej „królowej sportu”. Niestety, stan nawierzchni, po której biegali do tej pory zawodnicy, pozostawiał wiele do życzenia. Eksploatowany od kilkudziesięciu lat tartan był w wielu miejscach popękany, zmruszały, przegniły i w niektórych miejscach widoczne było asfaltowe podłoże.

Po starym tartanie niewiele już jednak zostało. Kilkanaście dni temu na obiekcie pojawiła się koparka, która w większości zerwała dotychczasową nawierzchnię. Pozostały jeszcze fragmenty, których pozbycie się wymagać będzie dodatkowych nakładów sił i urządzeń.

Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy nowej nawierzchni. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i prace planowane na ten rok zostaną ukończone.