Fotogaleria

Seniorzy dopisali!

Niesłabnąca z godziny na godzinę frekwencja towarzyszyła sobotnim obchodom Dni Seniora w Parku Chrobrego. Impreza organizowana przez Urząd Miejski i Ośrodek Sportu i Rekreacji trwała do późnych godzin nocnych. Betonowy plac doskonale sprawdził się jako parkiet dyskoteki dla seniorów…

A wszystko zaczęło się przed godz. 14.00 uroczystą paradą seniorów z Rynku Staromiejskiego do Parku Chrobrego. Chwilę po otwarciu imprezy przez zastępcę prezydenta Ewę Sowę, wręczone zostały nagrody za udział w zawodach wędkarskich. Wygrał Stanisław Cielepak (jego zdobycze ważyły łącznie 9,5 kg), natomiast największa ryba to dzieło Marka Zubela (karp 2,64 kg). Kolejne minuty upływały pod znakiem występów wokalnych (zagrały zespoły „Chabry” i „Jezioranki”) oraz konkursów prowadzonych przez Zbigniewa Wężowskiego i Sławomira Stańczyka. Nie brakowało też prezentacji wystawców. Przedsmakiem wieczornej potańcówki była zabawa na wzór teleturnieju „Jaka to melodia?”, w której uczestnicy wykazali się nie tylko znajomością tytułów piosenek, ale sami przejmowali inicjatywę, śpiewając niektóre znane przeboje w całości! Od 18.00 trwała wspomniana, plenerowa dyskoteka, którą poprowadził DJ Oko.

Tego dnia Park Chrobrego tętnił prawdziwym życiem, a hasło „Aktywność nie idzie na emeryturę” pięknie wpasowało się w całą inicjatywę. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniałą zabawę!