Fotogaleria

Sobota pełna atrakcji dla seniorów

III Stargardzkie Dni Seniora już za nami. W sobotę w Parku Chrobrego bawiliśmy się na wspólnym festynie, organizowanym przez Urząd Miejski w Stargardzie Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Imprezę rozpoczęła barwna parada seniorów z Rynku Staromiejskiego do Teatru Letniego w Parku Chrobrego. W kolejnych godzinach słuchaliśmy i bawiliśmy się przy muzyce zespołu Kalina z Kobylanki, zespołu Chwanty i chóru Kantylena ze Świnoujścia, kapeli ludowej z Łęczycy oraz Kabareciku „Wesoły Uniwersystecik” z UTW Stargard. Scenę ożywiły zespoły taneczne Seniority (UTW) i złożony z młodych pań Sahiba Disy ze Szczecina. A wiersz „Wszystko o mężczyźni” przedstawiła Zofia Strachocka.

W międzyczasie funkcjonowały stoiska poszczególnych stowarzyszeń. Można było zbadać ciśnienie, poziom cukru, a także zapisać się na badanie słuchu. Przy punkcie Kół Gospodyń Wiejskich z Morzyczyna i Zieleniewa odbywały się pokazy wyrobu domowego makaronu i innych produktów mącznych. Dla najlepszych nie zabrakło nagród w postaci biletów na przejazd autobusem po Stargardzie z prezydentem Rafałem Zającem. Urzędniczki ze stargardzkiego magistratu zapraszały na tzw. koło fortuny z licznymi nagrodami, a dodatkowo prowadziły zapisy na Stargardzką Kartę Seniora. O sieci defibrylatorów w mieście, ich stosowania oraz o akcji „Stargard w rytmie Twojego serca” opowiedzieli Robert i Ludmiła Sabadini z Fundacji „Z nami bezpieczniej”. Nie zabrakło ogromnego tortu, po który ustawiały się kolejki, oraz fotobudki, w której seniorzy chętnie pozowali do wspólnych zdjęć. Wieczorem, w rytm muzyki serwowanej przez DJ’a OKO, seniorzy bawili się i tańczyli pod gołym niebem.

Obchodom Dni Seniora towarzyszyły też III Zawody w Wędkarstwie Spławikowym. Uczestniczyło w nich 19 osób, a ich łupem padły ryby o łącznej wadze prawie 20,5 kg. Na ten wynik szczególnie zapracowali: Piotr Cokan (1. miejsce), Sławomir Koczorowski (2.) i Alan Pielichowski (3.). Największą rybę (o wadze 3,66 kg) złowił Piotr Cokan.

Dziękujemy za tę niezapomnianą, pełną atrakcji sobotę!