Fotogaleria

Najlepsze szkoły wyróżnione!

W piątek, 26 października oficjalnie podsumowaliśmy współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży za rok szkolny 2017/2018. Dekoracja najlepszych szkół odbyła się w restauracji Pick&Roll w Hotelu 104. 

Miniony rok szkolny był ostatnim, kiedy współzawodnictwo sportowe odbywało się pod egidą Młodzieżowego Ośrodka Sportowego. Od września, po likwidacji MOS-u, zadanie to przejął Ośrodek Sportu i Rekreacji. W miniony piątek OSiR oficjalnie podsumował wyniki osiągnięte przez reprezentantów szkół w powiecie stargardzkim w minionych 12 miesiącach.

Zawody w ramach współzawodnictwa szkół odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Igrzysk Dzieci (dla uczniów urodzonych w roku 2005 i młodszych), Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocz. 2002-2004) i Licealiady (1998 i młodsi). W najmłodszej grupie najlepsza była Szkoła Podstawowa nr 5, której uczniowie wyprzedzili w rankingu rówieśników z SP 3 i SP 4. W starszej grupie  bezkonkurencyjni okazali się uczniowie SP 11, którzy wyprzedzili SP 10 i SP 3. W ramach Licealiady pierwsze miejsce zajęło I LO, drugie – II LO, a trzeci był Zespół Szkół nr 2. Puchary, dyplomy i nagrody pieniężne wręczali przedstawicielom wyróżnionych szkół: prezydent Stargardu Rafał Zając, starostwa stargardzki Iwona Wiśniewska, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego Jerzy Hernet oraz dyrektor Wydziału Edukacji UM Bronisław Stefanowicz.

Piątkowemu spotkaniu towarzyszył występ grupy „Dzikie Wino” z MDK pod kierunkiem Ewy i Aleksandry Krysian. Dla gości zaśpiewali: Kornelia Kosmacz, Neilah Vita, Patrycja Kucharzyk i Łukasz Brodowski.