Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Będziemy kręcić dla Stargardu!

26.05.2023 18:00

Stargard po raz trzeci weźmie udział w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

 

Akcja „Aktywne Miasta – Rowerowa Stolica Polski” rusza 1 czerwca i potrwa cały miesiąc. W inicjatywie mogą brać udział wszyscy chętni, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania.

 

Jak dołączyć do rywalizacji? Należy znaleźć i pobrać aplikację Aktywne Miasta, z menu wybrać "Rywalizacje", następnie w zakładce "Ogólne" - Rowerowa Stolica Polski 2023. Aby dołączyć do rywalizacji, należy zdecydować, dla kogo chcemy kręcić kilometry. W tym celu należy wybrać miasto Stargard. W kolejnym kroku – grupę, z którą identyfikuje się uczestnik i dołączenie lub zaproponowanie swojej i razem z przyjaciółmi wzięcie udział w rywalizacji. To tyle! Przez cały czerwiec, jeżdżąc rowerem wystarczy uruchomić aplikację, kliknąć START i wyruszyć w trasę do pracy, sklepu czy na wycieczkę.

 

Do rywalizacji zgłoszonych jest ponad 60 miast. W 2021 roku, w debiucie Stargard zajął wysokie, 6. miejsce. Rok temu uplasowaliśmy się natomiast na miejscu 12. W ciągu czterech lat akcji, trzy razy triumfowała Nowa Sól, a przed rokiem numerem jeden okazała się Biała Podlaska.

 

Organizatorem akcji na całą Polskę jest Miasto Bydgoszcz, koordynatorem w naszym mieście – OSiR Stargard.

 

Więcej informacji o akcji też na:

https://www.facebook.com/osir.stargard1 

https://www.facebook.com/StargardRowerowaStolicaPolski 

oraz w otwartej grupie na FB, do której można dołączyć:

https://www.facebook.com/groups/269279448273738 

 

Oficjalne strony akcji „Aktywne Miasta – Rowerowa Stolica Polski”:

https://aktywne.miasta.pl/ 

https://www.facebook.com/aktywnemiastapl