Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Bieg dla Orkiestry - pytania i odpowiedzi

28.01.2023 12:00

Publikujemy najważniejsze zagadnienia związane z wydarzeniem.

 

Gdzie i w jakich godzinach odbywa się impreza?

Impreza odbywa się na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Sportowej 1 w Stargardzie. Bieganie rozpoczynamy o godz. 11.00 Testem Coopera (dla chętnych). O godz. 11.30 wspólny start biegu głównego, zakończenie o godz. 14.00. W tym czasie (150 minut) pokonujemy dowolną liczbę okrążeń na bieżni 400-metrowej.

 

W jakich godzinach można odbierać pakiety startowe?

Pakiety startowe będą wydawane od godz. 10.00 do 11.00 w biurze zawodów na stadionie (parter budynku). Pakiety, które nie zostaną odebrane w tych godzinach, trafią do wolnej puli organizatora i będą przeznaczone dla innych, chętnych uczestników (od godz. 11.00).

 

Co należy zrobić w biurze zawodów?

W pierwszej kolejności wypełniamy czytelnie oświadczenie uczestnika (w przypadku osób niepełnoletnich – wypełnia rodzic/opiekun prawny). Następnie podchodzimy z oświadczeniem do wybranego stanowiska, wrzucamy do puszki WOŚP wpisowe-cegiełkę w kwocie minimum 30 zł (wskazane i mile widziane wyższe kwoty) i odbieramy pakiet startowy.

 

Co zawiera pakiet startowy?

Każdy zapisany uczestnik, po dokonaniu powyższych czynności, otrzyma symboliczne serce WOŚP, okolicznościowy numer startowy z chipem oraz pamiątkową koszulkę z logo wydarzenia (wybór rozmiaru koszulki na miejscu, w zależności od dostępności).

 

Czy będzie możliwość zgłoszenia w biurze zawodów?

Przez internetowy formularz zgłoszeniowy zgłosiło się 128 osób, co oznacza, że pozostają 22 wolne pakiety startowe ze wszystkich 150 dostępnych. Wydawanie wolnych pakietów rozpoczniemy o godz. 10.00.

 

Gdzie można zobaczyć listę startową?

Lista startowa dostępna jest w załączniku do tej informacji lub w panelu z zapisami: www.e-gepard.eu/show-contest/1249 Lista będzie też dostępna w biurze zawodów.

 

Na czym polega udział w wydarzeniu?

Uczestnicy, po odbiorze pakietu startowego, mogą spróbować swoich sił w Teście Coopera (godz. 11.00), który polega na nieprzerwanym, 12-minutowym biegu, stanowiącym wyznacznik stanu kondycji fizycznej człowieka. Wytrzymałość i kondycję osoby biegnącej określa się na podstawie pokonanego dystansu, przy uwzględnieniu jej płci i wieku (szczegółowe tabele można znaleźć w internecie, będą też dostępne w miejscu imprezy). O godz. 11.30 rozpocznie się natomiast wspólny start dla wszystkich uczestników.

 

Po co w numerach startowych są chipy do pomiaru czasu?

Mają one posłużyć nie tyle do pomiaru czasu, co do pomiaru liczby pokonanych okrążeń. Imprezę tę traktujemy jako test naszego nowego sprzętu do obsługi pomiaru czasu na zawodach. Zalecamy, by indywidualnie zliczać pokonywane okrążenia lub używać aplikacji/zegarka do pomiaru dystansu.

 

Czy przewidywane są medale dla startujących?

Tak, przygotowaliśmy 150 medali – tyle, ile wynosi limit uczestników. Oprócz tego, każdy startujący otrzyma imienne podziękowania za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Czy przewidywane są dodatkowe nagrody dla uczestników?

Tak, nagrodzimy statuetkami trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy w ciągu 150 minut pokonają największą liczbę okrążeń. Ponadto mamy przygotowane statuetki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Ponadto po zakończeniu biegu (o godz. 14.00) odbędzie się quiz z dodatkowymi nagrodami (dla wszystkich startujących).

 

Czy przewidywany jest poczęstunek?

Do dyspozycji uczestników w biurze zawodów będą: woda, ciepłe napoje (kawa, herbata) oraz słodki poczęstunek.

 

Czy będzie możliwość skorzystania z szatni, toalety i depozytu?

Tak, w budynku na stadionie dostępne są szatnie damskie i męskie oraz toalety. Nie przewidujemy depozytu, ale w razie nagłej konieczności będzie można pozostawić swoje rzeczy w biurze zawodów. Przedmioty o znacznej wartości nie będą przyjmowane.

 

Czy będzie dostępny parking?

Tak, na stadionie znajduje się ogólnodostępny parking z ograniczoną liczbą miejsc.

 

Czy podczas zawodów będzie obsługa medyczna?

Tak, zgodnie z regulaminem zapewniamy obsługę medyczną.

 

Czy będzie dostępna fotorelacja z wydarzenia?

Tak, obsługę fotograficzną powierzyliśmy Show Foto. Podczas wydarzenia będą też obecni przedstawiciele lokalnych mediów.

 

Strona OSiR Stargard na FB: 

https://www.facebook.com/osir.stargard1

Wydarzenie 7. Bieg dla Orkiestry

https://www.facebook.com/events/753994505585129/