Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Bieg Forsycji – pytania i odpowiedzi

11.05.2023 18:10

Odpowiadamy na najczęściej zadawane i pojawiające się pytania.

 

O której godzinie zaplanowano biegi?

O 16.30 Bieg Małej Forsycji – dla dzieci i młodzieży do 13. roku życia. O 17.00 ruszy bieg i marsz nordic walking na 5 km. Oba starty poprzedzi rozgrzewka z instruktorką fitness w OSiR, Martą Nowak.

 

Czy można się jeszcze zapisać?

Tak, zapisy będą możliwe w biurze zawodów (w namiocie OSiR) na Rynku Staromiejskim od 12.00 do 16.15. Radzimy jednak nie zostawiać decyzji o starcie na ostatnią chwilę, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

 

Zapisałem się i opłaciłem wpisowe przez internet. Kiedy mogę odebrać pakiet startowy?

Tak jak powyżej, w godzinach pracy biura zawodów (12.00-16.15). Zachęcamy, by przy okazji zostawić podpis, pozdrowienia lub życzenia na specjalnej, dużej tablicy ustawionej przy biurze.

 

Co zawiera pakiet startowy?

Pakiet zawiera numer startowy z chipem (dotyczy biegu na 5 km) i agrafkami, słodki poczęstunek oraz chustę wielofunkcyjną z nazwą imprezy i logo wydarzenia. Na mecie każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, wodę oraz ciepły posiłek w postaci żurku.

 

Jaka będzie trasa biegów?

Ruszamy z Rynku Staromiejskiego. Bieg Małej Forsycji odbywa się po ul. Mieszka I, przy częściowo zamkniętym ruchu pojazdów, z nawrotką przy Bramie Pyrzyckiej. Dystans 5 km to dwie pętle po ul. Mieszka I, dalej w kierunku Teatru Letniego, następnie aleją Słowiczą aż do schodów przy amfiteatrze, i z powrotem do Rynku.

 

Czy przewidziane są nagrody dla najszybszych biegaczy?

W Biegu Małej Forsycji każdy jest zwycięzcą – uczestników nagradzamy medalami i imiennymi dyplomami. W biegu i marszu nordic walking na 5 km wyłonimy trzy najlepsze kobiety i trzech najlepszych mężczyzn. Dla nich przygotowaliśmy pamiątkowe statuetki oraz vouchery do wykorzystania w AquaStar.

 

Nie mogę wystartować, a chciałbym zdobyć pamiątkowy medal i chustę wielofunkcyjną. Jak to zrobić?

Alternatywne wyjście do start wirtualny. Przewidujemy taką opcję dla osób, które 12 maja nie mogą być z nami. Szczegóły opiszemy w informacji, która ukaże się w dniu zawodów z rana.

 

Czy przewidziane są inne atrakcje?

W tym dniu odbywa się szereg przedsięwzięć, a to wszystko z uwagi na obchodzony 12 maja Dzień Pionierów Stargardu. Harmonogram można znaleźć tutaj: https://osir.stargard.pl/aktualnosci/dzien-pionierow-stargardu-juz-w-piatek