Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Dni Stargardu na sportowo - najważniejsze informacje

07.06.2024 08:00

Już jutro święto sportu w Stargardzie. Jeśli szukacie odpowiedzi na nurtujące pytania, poniżej wyjaśniamy najważniejsze wątki.

 

Od której zaczyna się impreza?

Zaczynamy już o 7.00 rano. Wtedy nastąpi zamknięcie ruchu na ul. Szczecińskiej. Rozpoczniemy tym samym przygotowania do dnia sportu oraz montaż sceny i poszczególnych stref. To też czas, kiedy udostępniamy ulicę dla rowerzystów, aby swobodnie – bez ruchu pojazdów – mogli kręcić kilometry w ramach akcji „Aktywne Miasta”. Dla 10 osób, które w ciągu 2,5 godzin (maksymalnie do 9.30) wykręcą najwięcej kilometrów – mamy specjalne nagrody.

 

Czy można zapisać się do biegów dzieci i młodzieży?

Istnieje taka możliwość. Od 9.15 otworzymy przy pływalni AquaStar nasze biuro zawodów. Tam będzie można zapisać dziecko do 11. edycji Biegu Przedszkolaków (tylko rocznik 2017) oraz do Stargardzkiego Biegu Ulicznego (roczniki 2011-2016). Przedszkolaki pobiegną o 10.00 (dziewczęta) i o 10.15 (chłopcy), a w dalszej kolejności: 10.30 (roczniki 2015-2016), 10.40 (2013-2014), 10.50 (2011-2012). Po 11.00 nastąpi na scenie dekoracja najlepszych trzech dziewcząt i chłopców w każdej grupie. Limit wynosi: 200 osób w biegu przedszkolaków i 150 w biegach klas I-VI.

 

Jakie atrakcje przygotowano dla najmłodszych?

Prócz ww. biegów, będzie szereg atrakcji dla dzieci. Przez 5 godzin działać będzie Aktywna Strefa Drużyny Kangura, prowadzona przez doświadczoną kadrę Przedszkoliada. Na parkingu AquaStar stanie duży, 25-metrowy tor przeszkód. Będą też miniturnieje i pokazy prowadzone przez kluby: Feniks Pesta, MUKS BSS, KP Błękitni i Valiant Jiu-Jitsu Kings. Nie zabraknie koszykówki – najpierw camp dla dzieci i dorosłych z byłym reprezentantem Polski, Kamilem Chanasem, a później turniej 3x3 dla osób od 13. roku życia. Do tego, w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Europy, stawiamy też na football. Będzie m.in. pokaz żonglerki piłkarskiej i warsztaty prowadzone przez Dominika Bartoszewicza, a także piłkarskie wyzwania. Na stadionie natomiast ponad 800 dzieci wystąpi w turnieju „Błękit Cup”. Gośćmi specjalnymi będą byli piłkarze, wychowankowie Błękitnych: Wiesław Wraga i Arkadiusz Bąk.

 

Czy można zgłosić się do Nocnego Turnieju Piłkarskiego?

Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń, zamknęliśmy już zapisy. Ostatecznie zwiększyliśmy też liczbę startujących zespołów – z 8 do 12. Turniej rozgrywany będzie od 18.00 do 22.00 na stadionie przy ul. Ceglanej.

 

Jak zapisać się na camp z Kamilem Chanasem i turniej 3x3?

Nie ma wcześniejszych zapisów. Zgłoszenia odbywać się będą przed rozpoczęciem. W campie może udział wziąć każdy chętny – start o 12.00 (dzieci i młodzież) i o 13.00 (dorośli). Natomiast zgłoszenia do turnieju 3x3 od 14.00. Grają zespoły maksymalnie 4-osobowe w dwóch grupach: 13-18 lat i OPEN. Dekoracja o 16.45 na scenie.

 

Czy zobaczymy motocykle?

Tak, w tym roku rozszerzyliśmy coroczną paradę o pojazdy sportowe i klasyczne. Prezentacja rozpocznie się o 15.00 przy hali OSiR, a parada ulicą Szczecińską wyruszy spod hali o 17.30. Około 18.00 pojazdy i motocykle zatrzymają się na Szczecińskiej, by zaprezentować swoje „maszyny” mieszkańcom.

 

Co będzie odbywać się na scenie?

Na scenie będzie m.in. wspomniany pokaz football freestyle, występy muzyczne stargardzkich młodych artystów, pokazy fitness oraz zespół taneczny. Zachęcamy też do spotkania z gwiazdami sportu, z którymi rozmowy poprowadzimy o 14.00. Będziemy rozdawać specjalne karty na autografy.

 

Jakie atrakcje w AquaStar?

Tradycyjnie w dzień sportu udostępniamy nasz basen za symboliczną złotówkę. Do dyspozycji będą strefy: wodna, fitness, siłowni i saun. A w nich szereg atrakcji, challenge’ów i rytuałów saunowych. Szczegóły na stronie obiektu oraz w recepcji.

 

Co nas czeka wieczorem?

Zwieńczeniem całego dnia jest 17. Bieg o Błękitną Wstęgę wraz z imprezą towarzyszącą – IX Marszem Nordic Walking. W zawodach weźmie udział kilkaset osób. Ostatnie wolne miejsca i dodatkowe zapisy będą w sobotę w biurze zawodów, w Domu Kultury Kolejarza. Na zakończenie, po dekoracjach OSiR przygotował efektowny pokaz laserów.

 

Czy będzie strefa gastronomii?

Tak, do dyspozycji będą stoiska gastronomiczne oraz z atrakcjami dla dzieci i watą cukrową. Będzie też strefa chilloutu, gdzie będzie można spokojnie posilić się i odpocząć po sportowych zmaganiach.