Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Imponująca frekwencja! Zobacz wyniki!

05.02.2023 19:20

To była rekordowa edycja! 85 osób rywalizowało w 6. edycji Memoriału Władysława Wojataktisa.

 

Zawody, niegdyś rozgrywane jako Mistrzostwa Stargardu Masters, a od sześciu lat jako Memoriał Władysława Wojtakajtisa, powróciły na basen przy ul. Szczecińskiej. Co więcej, zmieniliśmy termin – zawody przeniesione zostały z końca grudnia na początek lutego. To był strzał w dziesiątkę! Do Stargardu przyjechali pływacy z różnych stron naszego województwa i nie tylko. Byli uczestnicy z poprzednich lat, ale też nowe twarze. W sumie, na basenie AquaStar rywalizowało 85 osób.

 

Chętnych nie brakowało też do „sztafety dla Kajtka”. W ten oto symboliczny sposób, wieńczący sobotnie zawody, wspomnieliśmy na sportowo stargardzkiego olimpijczyka. Za niespełna miesiąc, 2 marca minie 7. rocznica jego śmierci. Podczas 6. Edycji memoriału obecna była żona śp. Władysława, Elżbieta Wojtakajtis. Nie zabrakło też władz samorządowych oraz olimpijczyków z regionu.

 

Publikujemy komplet wyników ze wszystkich konkurencji. Uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w poszczególnych wyścigach, pierwsze trójki – medale, a najszybszych 400-metrowców nagrodziliśmy pamiątkowymi statuetkami. Pulę nagród zdobiły koszulki z wizerunkiem śp. Władysława.