Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Memoriał Wojtakajtisa - pytania i odpowiedzi

03.02.2023 19:20

Publikujemy najważniejsze zagadnienia związane z wydarzeniem.

 

Kto może wystartować w Memoriale Władysława Wojatakjtisa?

Memoriał, odbywający się ku pamięci stargardzkiego olimpijczyka, to kontynuacja dawnych Mistrzostw Stargardu Masters. Mogą wziąć w nim udział pływacy (w tym również amatorzy) w wieku od 20 lat wzwyż. Kategorie wiekowe są ustalone co 5 lat.

 

Czy można się jeszcze zapisać?

Limit uczestników wynosi 100. Z uwagi na to, że na etapie zgłoszeń internetowych akces zgłosiło 80 osób, do dyspozycji pozostaje jeszcze 20 miejsc. Zapisy uzupełniające będą prowadzone w biurze zawodów, w holu głównym AquaStar przy ul. Szczecińskiej 35, w dniu zawodów od godz. 14.00.

 

Gdzie można zobaczyć listę startową?

Lista uczestników zgłoszonych na etapie rejestracji internetowej jest dostępna pod adresem: www.e-gepard.eu/show-contest/1250 

 

Jak wygląda harmonogram imprezy?

O 14.00 rozpoczyna działalność biuro zawodów (weryfikacja zgłoszonych osób, wydawanie pakietów, zapisy nowych osób). W godz. 15.00-15.45 trwać będzie rozgrzewka. O 15.50 przewidujemy oficjalne rozpoczęcie imprezy z udziałem zaproszonych gości, a 10 minut później – start konkurencji. Z uwagi na bardzo wysoką frekwencję oraz konkurencje złożone z kilku serii, impreza potrwa aż do około godz. 20.30.

 

W jakiej kolejności będą odbywać się poszczególne konkurencje?

Kolejność będzie ta sama, jaką opublikowaliśmy w regulaminie. Zaczynamy od 50 m stylem dowolnym, potem styl grzbietowy, klasyczny i na koniec motylkowy. W dalszej kolejności 100 m stylem zmiennym. Każdy uczestnik może wystartować w dwóch z pięciu wyżej wymienionych konkurencji. Dodatkowo jest możliwość udziału w wyścigu na 400 m OPEN. Listy startowe oraz podziały na konkretne serie będą do wglądu podczas trwania zawodów. Zwieńczeniem wydarzenia będzie „Sztafeta dla Kajtka” (30x50m), w której chęć uczestnictwa zadeklarowało 45 z 80 zgłoszonych osób.

 

Czym jest „Sztafeta dla Kajtka”?

To sztafeta z udziałem 30 osób (lub większej liczby, ale zalicza się wynik pierwszych 30 osób), która walczy o pobicie rekordu Władysława Wojtakajtisa na dystansie 1500 m. W dotychczasowej, 5-letniej historii memoriału tylko raz udało się osiągnąć wynik lepszy od rezultatu „Kajtka” (16:11.58). Aby pobić ww. wynik, każdy uczestnik sztafety musiałby przepłynąć 50m ze średnim czasem 32,36!

 

Co zawiera pakiet startowy?

Pakiet startowy w tym roku zawiera: plecak, ręcznik, kalendarz oraz wodę.

 

Jakie nagrody są przewidywane?

W poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych przygotowane są pamiątkowe medale dla pierwszych trójek oraz dyplomy dla wszystkich startujących. W konkurencji memoriałowej (400 m) trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn otrzyma statuetki. Wizualizację medali i statuetek przedstawimy w komunikatach sobotnich.

 

Czy będzie poczęstunek dla uczestników?

Tak, w trakcie trwania zawodów do dyspozycji uczestników będzie bufet z ciepłymi i zimnymi napojami, owocami oraz słodyczami. Natomiast po zakończeniu zawodów przygotowany będzie ciepły posiłek regeneracyjny.

 

Czy oprócz rywalizacji sportowej, planowane są na dzień memoriału inne atrakcje?

Prócz zmagań sportowych w basenie, szykujemy wystawę zdjęć, medali, rekwizytów i artykułów prasowych dotyczących śp. Władysława Wojatakjtisa. Naszą wystawę wzbogaciły zbiory przekazane nam od Pani Elżbiety Wojtakajtis oraz od stargardzkiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego.

 

Ile osób pracować będzie nad organizacją wydarzenia?

Kilkanaście osób, głównie pracownicy OSiR Stargard. Do tego kilkuosobowe grono sędziowskie, pod przewodnictwem Jerzego Widoniaka, sędziego związkowego PZP. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie ratownik medyczny oraz ratownicy WOPR.

 

Czy obiekt AquaStar będzie czynny w trakcie trwania zawodów?

Obiekt będzie czynny, ale w ograniczonym wymiarze. Do dyspozycji klientów będzie siłownia oraz strefa saun (od 16.00). Strefa wodna zostanie zamknięta o godz. 13.00, aż do końca dnia.

 

Czy będzie dostępny parking?

Tak, przy AquaStar znajduje się ogólnodostępny, bezpłatny parking z liczbą blisko 100 miejsc.

 

Czy będzie dostępna fotorelacja z wydarzenia?

Tak, obsługę fotograficzną powierzyliśmy Show Foto. Podczas wydarzenia będą też obecni przedstawiciele lokalnych mediów.

 

Strona OSiR Stargard na FB: 

https://www.facebook.com/osir.stargard1 

Wydarzenie 6. Memoriał Władysława Wojtakajtisa

https://www.facebook.com/events/851199599325195?active_tab=about