Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

„Tropem Wilczym” – relacja i wyniki

06.03.2023 09:15

151 osób wzięło udział w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Cieszy nas tak wysoka frekwencja.

 

Rokrocznie, w pierwszą niedzielę marca biegi ku pamięci Żołnierzy Wyklętych odbywają się w kilkuset miastach i mniejszych miejscowościach w całym kraju. Już siódmy raz z rzędu zaprosiliśmy miłośników aktywności także na stargardzką edycję wydarzenia (początkowo organizował je Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki). Było sportowo, ale też patriotycznie. Był pokaz sprzętu i pojazdów wojskowych, stanowiska Wojskowego Centrum Rekrutacji, nie mogło zabraknąć też grochówki.

 

Łącznie, chętnych do udziału w zawodach było 151 osób (tyle osób zapisało się i odebrało pakiet startowy). Po 50 osób zgłosiło akces do biegów na 5 km i 1963 m, 11 osób pobiegło na 963 m, a imponująca frekwencja była w biegu najmłodszych na 196,3 m (40 zgłoszonych osób). Ostatecznie wystartowało nieco mniej osób, ale frekwencja – porównując ostatnie edycje - i tak była rekordowa.

 

Najlepsi w biegach głównych otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy, nagrody rzeczowe w postaci plecaków oraz wejściówki na basen AquaStar. Wszyscy startujący wrócili natomiast z pięknym, metalowym medalem oraz okolicznościową koszulką. No i oczywiście z poczuciem satysfakcji….

 

Wyniki biegów na 5 km i 1963 m w załączeniu.