Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Zagramy w plażówkę!

17.05.2023 11:00

Czwartek (18 maja) zarezerwowaliśmy na turnieje siatkówki plażowej. Kolejny raz szykuje się niezła frekwencja. Zapraszamy na plażę w Zieleniewie.

 

Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej to ostatnie w tym roku szkolnym zawody w ramach współzawodnictwa szkół. W tej dyscyplinie rywalizować będą uczniowie i uczennice z roczników 2008-2009 (Igrzyska Młodzieży Szkolnej) oraz przedstawiciele szkół ponadpodstawowych (Licealiada).

 

Rozpoczynamy o 10.00 turniejem podstawówek. Zgłosiło się do niego 8 ekip męskich i 7 żeńskich. Rywalizacja odbywać się będzie w grupach, na dwóch boiskach. Dwie najlepsze drużyny z obu grup w kategorii chłopców i dziewcząt awansują do półfinałów. Zakończenie planowane jest około 13.00.

 

Po nich, właśnie około 13.00, na piasek wybiegną uczniowie i uczennice szkół ponadpodstawowych. Swój akces zgłosiło 5 męskich ekip i 4 żeńskie. I ponownie grać będziemy na dwóch boiskach – w tym przypadku jednak systemem każdy z każdym.

 

Losowanie grup oraz kolejności gier odbędzie się bezpośrednio przed turniejami. Zwycięzcy awansują do finału wojewódzkiego oraz otrzymają bezpłatny bilety wstępu na basen AquaStar. Ponadto szykujemy dyplomy i statuetki dla pierwszych trzech szkół w każdej kategorii oraz medale dla zawodników je reprezentujących.

 

Mecze prowadzić będą sędziowie Blanka Lachowicz i Sławomir Świerczyński.