Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

ZS 2 jedzie na finał ogólnopolski!

24.10.2022 07:39

Finał wojewódzki sztafetowych biegów przełajowych za nami. W gronie zwycięzców znaleźli się chłopcy z Zespołu Szkół nr 2.

Finał z udziałem mistrzów powiatu zorganizowano 20 października w Gryfinie. W trzech kategoriach wiekowych wystawiono w sumie 91 reprezentacji. Komplet swoich przedstawicieli miał również powiat stargardzki.

Największy sukces odnieśli uczniowie Zespołu Szkół nr 2, którzy wygrali Licealiadę chłopców. Rywali z Gryfina pokonali raptem o 4 sekundy (czas 22.36.40). I to oni, już za dwa dni (26 października) będą reprezentować nasze województwo na krajowym finale w odległym Tomaszowie Lubelskim. Życzymy powodzenia!

Więcej zwycięstw naszych przedstawicieli nie było, ale cieszą miejsca w czołówkach. Uczennice I LO zajęły w zawodach 3. miejsce (czas sztafety 28.43.14), natomiast w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej po srebrne medale sięgnęły uczennice Szkoły Podstawowej w Dobrzanach oraz uczniowie ze stargardzkiej „Siódemki”. Ci ostatni zostawili w tyle 16 innych ekip i co więcej, od trzeciej do szóstej zmiany w sztafecie plasowali się nawet na 1. miejscu. W Igrzyskach Dzieci startowały dziewczęta z SP 1 (8. miejsce) oraz chłopcy z SP 11 (12. miejsce).

Szczegółowe wyniki oraz komunikaty końcowe z zawodów są dostępne w aktualnościach na stronie Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie: www.wszsszczecin.pl Publikujemy je także poniżej.