Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

O WSPÓŁZAWODNICTWIE SZKÓŁ

 

Ważną i nieodłączną częścią działalności Ośrodka Sportu i Rekreacji w zakresie organizacji imprez jest przeprowadzanie zawodów międzyszkolnych (Mistrzostw Powiatu) w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Zadanie to OSiR przejął po zlikwidowanych w 2018 roku Młodzieżowym Ośrodku Sportowym w Stargardzie.
W ciągu 12 miesięcy, na obu stadionach, w hali OSiR, na pływalni oraz gościnnie w stargardzkich szkołach odbywa się ponad 60 imprez i turniejów - w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, tenisie stołowym, unihokeju, lekkoatletyce czy pływaniu. Biorą w nich udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych ze szkół z miasta Stargard i powiatu stargardzkiego. Ponadto co roku odbywa się oficjalne podsumowanie wyników współzawodnictwa za dany rok szkolny, połączone z wręczeniem pucharów i nagród dla najlepszych placówek na poszczególnych poziomach.
Szczegółowe informacje na temat zawodów międzyszkolnych, komunikaty, wyniki zdjęcia dostępne są na stronie: www.sport.osir.stargard.pl