Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

7. Memoriał Wojtakajtisa - pytania i odpowiedzi

02.02.2024 16:30

Publikujemy najważniejsze zagadnienia związane z wydarzeniem.

 

Kto może wystartować w Memoriale Władysława Wojatakjtisa?

Osoby w wieku od 20 lat (rocznikowo) wzwyż. Kategorie wiekowe są ustalone co 5 lat.

 

Czy można się jeszcze zapisać?

Dodatkowe zapisy będą prowadzone w sobotę, w biurze zawodów w holu głównym AquaStar przy ul. Szczecińskiej 35, w godz. 13.00-15.00, lub do momentu wyczerpania limitu miejsc (100).

 

Gdzie można zobaczyć listę startową?

Lista uczestników zgłoszonych na etapie rejestracji internetowej jest dostępna pod adresem: https://www.e-gepard.eu/show-contest/1395

 

Jak wygląda harmonogram imprezy?

O 13.00 rozpoczyna działalność biuro zawodów (weryfikacja zgłoszonych osób, wydawanie pakietów, zapisy nowych osób). W godz. 15.00-15.45 trwać będzie rozgrzewka. O 15.50 przewidujemy oficjalne rozpoczęcie imprezy z udziałem zaproszonych gości, a 10 minut później – start konkurencji. Zakończenie zawodów – około 19.00. Rozpiska minutowa poszczególnych konkurencji będzie dostępna bezpośrednio przed zawodami.

 

W jakiej kolejności będą odbywać się poszczególne konkurencje?

Kolejność będzie ta sama, jaką opublikowaliśmy w regulaminie. Zaczynamy od 50 m stylem dowolnym, potem styl grzbietowy, klasyczny i na koniec motylkowy. W dalszej kolejności 100 m stylem zmiennym. Każdy uczestnik może wystartować w dwóch z pięciu wyżej wymienionych konkurencji. Dodatkowo jest możliwość udziału w wyścigu na 400 m OPEN. Zwieńczeniem wydarzenia będzie „Sztafeta dla Kajtka” (30x50m).

 

Czym jest „Sztafeta dla Kajtka”?

To sztafeta z udziałem 30 osób (lub większej liczby, ale zalicza się wynik pierwszych 30 osób), która walczy o pobicie rekordu Władysława Wojtakajtisa na dystansie 1500 m. W dotychczasowej, 6-letniej historii memoriału tylko raz udało się osiągnąć wynik lepszy od rezultatu „Kajtka” (16:11.58). Aby pobić ww. wynik, każdy uczestnik sztafety musiałby przepłynąć 50m ze średnim czasem 32,36!

 

Co zawiera pakiet startowy?

Pakiet startowy w tym roku składa się z workoplecaka, czapki zimowej, bidonu sportowego, a do tego długopis i woda. Uczestnicy „Sztafety dla Kajtka” otrzymają dodatkowy gadżet-niespodziankę.

 

Jakie nagrody są przewidywane?

W poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych przygotowane są pamiątkowe medale dla pierwszych trójek oraz dyplomy dla wszystkich startujących. W konkurencji memoriałowej (400 m) trzy najszybsze kobiety i trzech najszybszych mężczyzn otrzyma statuetki.

 

Czy będzie poczęstunek dla uczestników?

Tak, w trakcie trwania zawodów do dyspozycji uczestników będzie bufet z ciepłymi i zimnymi napojami i przekąskami. Natomiast po zakończeniu zawodów przygotowany będzie ciepły posiłek regeneracyjny.

 

Ile osób pracować będzie nad organizacją wydarzenia?

Kilkanaście osób, głównie pracownicy OSiR Stargard. Do tego kilkuosobowe grono sędziowskie, pod przewodnictwem Jerzego Widoniaka, sędziego związkowego PZP. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będzie ratownik medyczny oraz ratownicy WOPR.

 

Czy obiekt AquaStar będzie czynny w trakcie trwania zawodów?

Obiekt będzie czynny, ale w ograniczonym wymiarze. Do dyspozycji klientów będzie siłownia oraz strefa saun (sauny od 16.00). Strefa wodna zostanie zamknięta o godz. 13.00, aż do końca dnia.

 

Czy na basen mogą wejść kibice?

Z uwagi na dużą frekwencję i ograniczoną przestrzeń, nie jest to możliwe. W strefie wodnej znajdować się mogą startujący zawodnicy, sędziowie, ratownicy oraz obsługa organizacyjna.

 

Czy przy obiekcie jest dostępny parking?

Tak, przy AquaStar znajduje się ogólnodostępny, bezpłatny parking z liczbą blisko 100 miejsc

 

Czy będzie dostępna fotorelacja z wydarzenia?

Tak, obsługę fotograficzną powierzyliśmy Show Foto, videorelację przygotuje Kacper Salamon. Podczas wydarzenia będą też obecni przedstawiciele lokalnych mediów.