Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Oni byli najlepsi!

12.10.2022 06:57

Oficjalnie podsumowaliśmy osiągnięcia szkół z powiatu stargardzkiego w roku szkolnym 2021/2022. Czas na nowy sezon!

Podczas poniedziałkowego uroczystego spotkania w Urzędzie Miejskim nagrodzone zostały najlepsze szkoły w punktacji współzawodnictwa sportowego w kategorii Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W najmłodszej grupie triumfowała SP 6 (przed SP 5 i SP 4). W Igrzyskach Młodzieży najwyżej sklasyfikowana była „Piątka”, przed „Czwórką” i „Trójką”. W Licealiadzie natomiast numerem jeden okazali się reprezentanci Zespołu Szkół nr 1, wyprzedzając rówieśników z ZS 2 i I LO. Wyróżnione szkoły otrzymały puchary, dyplomy oraz nagrody finansowe w kwotach od 500 do 1200 zł.

Podsumowaliśmy też osiągnięcia naszych szkół na tle innych placówek w województwie. W klasyfikacji współzawodnictwa wojewódzkiego w ramach Igrzysk Dzieci, najwyższe, 6. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 6. W starszej grupie, na 9. pozycji uplasowała się SP 3 (w obu kategoriach sklasyfikowano po 240 szkół z województwa zachodniopomorskiego). W Licealiadzie, na 96 szkół, wysoką, 5. pozycję zajął Zespół Szkół nr 1. Zdecydowanie największy sukces na arenach sportowych odnieśli młodzi koszykarze ze stargardzkiej „Trójki”, którzy wygrali finał centralny w koszykówce 3x3.

Sprawdziliśmy też, jak powiat stargardzki prezentuje się we współzawodnictwie sportowym na tle innych powiatów naszego województwa. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej i Licealiadze punkty reprezentantów naszych szkół dały powiatowi stargardzkiemu wysokie, 4. miejsce. W Igrzyskach Dzieci byliśmy natomiast bezkonkurencyjni (!), co świadczy o wysokiej sile i możliwościach naszych młodych sportowców.

Nowy sezon 2022/2023 rozpocznie się od Mistrzostw Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Szacuje się, że w zawodach weźmie udział blisko 350 uczniów ze szkół różnego szczebla. O zawodach pisaliśmy tutaj: https://osir.stargard.pl/aktualnosci/zapisy-do-pierwszych-zawodow-szkolnych