Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Pierwsze zawody za nami

13.10.2022 09:48

Sztafetowymi biegami przełajowymi zainaugurowaliśmy nowy sezon zmagań w ramach współzawodnictwa szkół.

 

Drużynowe biegi przełajowe odbyły się w środę na stadionie przy ul. Sportowej. Frekwencja zaskoczyła – w zawodach uczestniczyło 480 młodych sportowców. Po 11 ekip w kategoriach dziewcząt i chłopców wystawiły szkoły uczestniczące w Igrzyskach Dzieci. Równie duża frekwencja była w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Cieszy też to, że na przyjazd do Stargardu zdecydowały się szkoły z Dobrzan, Chlebówka i Starej Dąbrowy.

 

Zawody rozgrywane były zgodnie z zasadami sztafet – po 8 zawodników/zawodniczek w drużynie. Młodsza grupa rywalizowała na dystansie 8x800 m, starsze grupy - 8x1000 m. Miejsca w klasyfikacji końcowej ustalono na podstawie łącznego czasu uzyskanego przez drużynę. I tak, w Igrzyskach Dzieci najlepsze okazały się: Szkoła Podstawowa nr 1 (dziewczęta) i 11 (chłopcy). W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej triumfowały uczennice SP w Dobrzanach oraz chłopcy ze stargardzkiej „Siódemki”. W Licealiadzie natomiast najszybciej pobiegły uczennice I LO oraz uczniowie z Zespołu Szkół nr 2.

 

Pierwsze trzy szkoły w każdej kategorii otrzymały pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, natomiast zwycięzców dodatkowo nagrodziliśmy wejściówkami na basen AquaStar w Stargardzie. Ponadto będą oni reprezentować powiat stargardzki podczas finału wojewódzkiego w Gryfinie (20 października).