Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Staragrd dla Niepodległej - pytania i odpowiedzi

09.11.2023 20:30

Publikujemy najważniejsze zagadnienia związane z wydarzeniem.

 

Gdzie i w jakich godzinach odbywa się wydarzenie?

Wydarzenie odbywa się w Parku Chrobrego w Stargardzie, start i meta przy Teatrze Letnim. Bieganie rozpoczynamy o 13.00. W planie są cztery starty dzieci (w kolejności od najmłodszych) na dystansach 200, 400, 800 i 1200 m. O 14.00 rozpocznie się bieg i marsz nordic walking na 5 km.

 

Jak będą przebiegać trasy?

Trasy biegów dzieci i młodzieży prowadzić będą alejkami w Parku Chrobrego, w okolicach Teatru Letniego (w kierunku fontanny). Bieg na 5 km prowadzi w kierunku fontanny i z powrotem, a następnie w kierunku ul. Prezydentów RP, Aleją Słowiczą (aż do schodów na wysokości amfiteatru) i z powrotem. Do pokonania są dwie 2,5-kilometrowe pętle.

 

Kiedy i gdzie można odbierać pakiety startowe?

Pakiety startowe będą wydawane w sobotę od godz. 11.45, na miejscu. Pakiety dzieci należy odebrać do 12.45, pakiety do biegu głównego – do 13.30. Będzie też możliwość odebrania pakietu wcześniej – informacja o tym zostanie podana w odrębnym komunikacie.

 

Co zawiera pakiet startowy?

W pakietach startowych znajdują się: numer z agrafkami (numery na bieg i marsz nordic walking na 5 km zawierają dodatkowo chip, którego nie można naruszać ani odklejać), czapka sublimowana oraz flaga-chorągiewka w barwach biało-czerwonych.

 

Czy będzie możliwość zgłoszenia w biurze zawodów?

Tak, ale tylko do wyczerpania wyznaczonych limitów miejsc, nie później niż do 12.45 (biegi dzieci) i 13.30 (bieg i marsz nordic walking na 5 km). Wpisowe w dniu zawodów wynosi: 80 zł (bieg i NW) oraz 50 zł (biegi dzieci i młodzieży) – płatność gotówką lub kartą.

 

Gdzie można zobaczyć listę startową?

Lista startowa dostępna jest w panelu z zapisami: www.e-gepard.eu/show-contest/1371 Lista startowa będzie też dostępna w biurze zawodów.

 

Czy przewidywane są medale dla startujących?

Tak, każdy, kto pokona zadeklarowany dystans otrzyma pamiątkowy, metalowy medal. Takie same medale otrzymają dorośli i dzieci.

 

Czy przewidywane są dodatkowe nagrody dla uczestników?

Tak, nagrodzimy statuetkami, dyplomami i nagrodami-niespodziankami po trzy kobiety i trzech mężczyzn, którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w biegu i marszu nordic walking na 5 km. Dekorować będziemy też trzy najlepsze dziewczynki i trzech najlepszych chłopców w każdym z czterech biegów dziecięcych – tutaj przygotowaliśmy dyplomy orz wejściówki na basen AquaStar.

 

Czy przewidywany jest poczęstunek?

Do dyspozycji uczestników w biurze zawodów będą: woda oraz ciepłe napoje (kawa, herbata). Po zakończonym biegu każdy otrzyma posiłek regeneracyjny w postaci rogala świętomarcińskiego.

 

Czy będzie depozyt?

Nie przewidujemy depozytu, ale w razie nagłej konieczności będzie można pozostawić swoje rzeczy w biurze zawodów. Przedmioty o znacznej wartości nie będą przyjmowane.

 

Czy podczas zawodów będzie obsługa medyczna?

Tak, zgodnie z regulaminem zapewniamy obsługę medyczną.