Wersja domyślna Wysoki kontrast - +

Rozbiegany Stargard – szczegółowe informacje

08.06.2023 20:50

Zapraszamy na biegową odsłonę Dni Stargardu. Nasze propozycje adresowane są do osób w różnym wieku.

 

Główną imprezą jest oczywiście Bieg o Błękitną Wstęgę (godz. 21.00). To 16. edycja tej imprezy, organizowanej przez Stargardzki Klub Lekkoatletyczny. W tym roku, poza sztandarową „dziesiątką” będzie też bieg na 5 km. Biegacze pobiegną, jak dawniej, ulicami Szczecińską, Wyszyńskiego i Czarnieckiego. Wcześniej, o 19.00 odbędzie się 8. Marsz Nordic Walking. Do obu wydarzeń zapisy zostały przedłużone do 10 czerwca. Więcej informacji na stronie: https://skl.stargard.pl/miedzynarodowy-bieg-uliczny-o-blekitna-wstege/ 

 

Nie zapominamy też o najmłodszych. W tym roku odbędzie się 10. edycja Biegu Ulicznego Przedszkolaków „Zacznijmy od przedszkola”. Startować będą chłopcy i dziewczynki z rocznika 2016. Zgłoszenia odbywają się poprzez przedszkola i oddziały zerowe w stargardzkich szkołach. Ale dodatkowe zapisy (do wyczerpania limitu 200 miejsc) będą też w dniu zawodów, od 15.00 przy pływalni AquaStar. Na każdego startującego dziecka czeka pakiet niespodzianek, w tym wyjątkowa koszulka biegowa oraz medal po przekroczeniu linii mety.

 

Po przedszkolakach odbędą się biegi uczniów klas podstawówek. Będzie to już 30. edycja tego wydarzenia. W tym przypadku również każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, a dodatkowo nagrodzimy pierwsze trzy dziewczynki i trzech chłopców w przedziale klas I-II, II-IV i V-VI. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów od 15.00 przy pływalni AquaStar. Łączny limit został wyznaczony na 150 osób.

 

Regulaminy biegów w załącznikach.